Vitalij Vel

Do szkoły podstawowej poszedł jak wszyscy – w wieku siedmiu lat. Mając lat dziewięć – przeniósł się do klasy sportowej (specjalizacja: pływanie). W wieku 12 lat Vitalij został kandydatem na mistrza sportu. Rok później zaczął samodzielnie studiować podręczniki farmakoterapeutyczne. Mając lat 14 przesiadywał już całymi godzinami w bibliotece medycznej. W tym samym czasie pochłonęła go jednak i druga pasja: strzelectwo. Jako szesnastolatek był już mistrzem w strzelaniu sportowym, w roku 1993 zdobył we Wrocławiu tytuł mistrza Europy. Wtedy właśnie Vitalij Vel zauważył, że jego koledzy – sportowcy, trenujący strzelectwo, uskarżają się często na bóle pleców. Dolegliwości były spowodowane dużym i długotrwałym obciążeniem kręgów. Vitalij Vel studiował więc choroby kręgosłupa. Czynił to jeszcze w szkole. Od kiedy skończył lat 17, zaczęli go odwiedzać w domu szukający pomocy. I było ich coraz więcej…

Siedemnastoletni Vitalij skończył liceum. Dostał się jednocześnie do Instytutu Kijowskiego oraz na Państwowy Uniwersytet Zaporoski. Studiował zaocznie. Trenował ciągle strzelectwo. W 1995 roku w Zurichu zdobył dwukrotny tytuł mistrza Europy. W roku 2000 Vitalij ukończył uniwersytet uzyskując tytuł „trener zawodowy i olimpijski”, a dwa lata później skończył również Kijowski Uniwersytet Medyczny. Po ukończeniu edukacji został zatrudniony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy w randze specjalnej na stanowisku: snajper. W roku 2000 doktor Vel został szefem gabinetu naturopatycznego na oddziale ginekologicznym szpitala miejskiego w Kirowie, gdzie wykorzystywał preparaty naturopatyczne w leczeniu przewlekłych chorób ginekologicznych. W roku 2001 Vitalij otworzył własną klinikę leczenia układu mięśniowo-szkieletowego „Atlant Plus” (www.atlant-plus.net), która działa do chwili obecnej.

Doktor Vel jest autorem unikalnej koncepcji „korekcji miękkotkankowej stawów i kręgosłupa”, pozwalającej bezoperacyjnie i bezinwazyjnie przeciwdziałać patologicznym wpływom urazów kręgosłupa na pracę mózgu, organów i systemów organizmu. Metoda doktora Vela jest stosowana na Ukrainie, w  Rosji, w Europie. W latach 2003-2004 doktor Vitalij Vel pracował w Centralnej Klinice Miejskiej numer 1 w Kijowie, od 2004 do 2009 roku leczył w Niemczech w prywatnej klinice „Quant plus” w Osnabrucku, w roku 2010 przeniósł się do Moskwy, gdzie był zatrudniony w Dziecięcym Centrum Rehabilitacyjnym. W tym samym czasie pracował z dziećmi ze zdiagnozowanym autyzmem oraz porażeniem mózgowym w Delfinarium „Oskar” na Ukrainie. Dzięki ogromnym sukcesom w leczeniu, a także zaangażowaniu centrum rehabilitacyjnego „Uniquecenter”, doktor Vitalij Vel pracuje w Polsce, dając szansę na wyzdrowienie wielu dzieciom, które trafiły do niego niezdiagnozowane. Obecnie  współpracuje z fundacją charytatywną „Król i Smok”.

Doktor Vel zgromadził wokół siebie grupę lekarzy gotowych podchodzić do leczenia z otwartym umysłem i nieszablonowo.