Opinie

Renata i Stanisław

Witam, jesteśmy rodzicami 7-letniego Emilka u którego dotychczas diagnozowano obniżone napięcie mięśniowe i opóźnienie psychoruchowe. Problemy z brakiem mowy pojawiły się bardzo wcześnie na skutek zaburzeń oddechowo-artykulacyjnych spowodowanych uszkodzeniem dróg unerwiających aparat mowy o czym dowiedzieliśmy się już podczas terapii u Pana doktora. Dotychczasowa diagnoza logopedyczna była bardzo różna ale to co nas dziwiło najbardziej to to, że nikt nie zwracał uwagi na aparat artykulacyjny w tym brak pracy języka, sztywną żuchwę czy też brak aktywności ust. Nikomu z logopedów czy też dotychczasowych neurologów nie przeszkadzał fakt, że Emilek ma problemy z motoryką dużą i małą. Próbowaliśmy więc jak chyba większość rodziców w Polsce rehabilitować Emilka na własną rękę ale prawdziwym przełomem w poprawie jego funkcjonowania okazało się poznanie Pana doktora i postawienie przez niego trafnej przyczyny wszystkich problemów zdrowotnych naszego synka. Podczas konsultacji postawił trafną diagnozę tzn. nieprawidłowości w odcinku szyjnym C1,C2 i C3 co potwierdziło zdjęcie rentgenowskie wykonane przez nas parę dni później. Na terapię zdecydowaliśmy się natychmiast na nasze szczęście bo już po niemalże pierwszych bodaj zabiegach u Emilka obserwowaliśmy ze zdumieniem i radością pierwsze efekty. Zdecydowanie poprawiał się z dnia na dzień kontakt wzrokowy, poprawiała się praca palców dłoni dotychczas sztywnych podczas wykonywania różnych czynności, stawał się bardziej energiczny i chętny do zabawy i pomocy np. przy robieniu zakupów. Ale prawdziwym zaskoczeniem dla nas było gdy zaobserwowaliśmy z jaką lekkością potrafi odgiąć głowę do tyłu czy popatrzyć za siebie. Dzięki temu zaczął utrzymywać lepszą równowagę co przełożyło się na pierwsze próby licznych radosnych podskoków na lżejszych nieco nogach. Podczas terapii Emilek wydawał sie zmęczony ale po każdym zabiegu wracał na następny z większym uśmiechem i zaufaniem do Pana Doktora jakby intuicyjnie wyczuwał ,że dzisiaj wydarzy się coś nowego co pozwoli mu lepiej zrozumieć otaczający go świati pchnie ku pierwszym wypowiadanym samodzielnie słowom. Z radością i nieskrywaną nadzieją na powrót naszego synka do zdrowia wyruszamy więc niebawem na następną serię zabiegów.

Z całego serca polecamy Pana doktora Vitalija szczególnie tym, którzy niejednokrotnie poszukują odpowiedzi na wiele pytań i nie mogą ich znaleźć błądząc po licznych gabinetach lekarskich nie uzyskując odpowiedzi na swoje pytania.

Pozdrawiamy – Renata i Stanisław, rodzice Emiliana.

Magdalena Szymanek

Nazywam się Magdalena Szymanek, (23lata). Przez 4 miesiące borykałam się z bólem kręgosłupa lędźwiowego . Lekarze dawali mi leki przeciw bólowe, przeciw zapalne, nic mi nie pomagało. Chodziłam na masaże i laser. Prześwietlenie kręgosłupa RTG , wg lekarzy nie wykazało większych zmian. Lekarka, która mnie leczyła twierdziła, że jest to rwa kulszowa. Leczenie lekami nic nie pomagało. Nie spałam po nocach w dzień byłam nie do życia. Moje życie legło w gruzach . Każdy ruch był problemem. Postawiono mi przypuszczalną diagnozę – zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Pojechałam wreszcie do Pana doktora. Myślałam sobie, że znów kolejny wymysł mojej mamy. Ale zgodziłam się spróbować terapii. Niestety dr. mógł mi zrobić tylko 3 zabiegi, ponieważ kończył pobyt w Polsce. Po pierwszym zabiegu już poczułam ulgę. W chwili obecnej mija już 3 miesiące i nic mnie nie boli. Każdy dzień po zakończonych zabiegach, wstając rano myślałam sobie, że to nie jest możliwe i czekałam na ból – i nic. Obecnie jest super, funkcjonuję bez problemu. Po pierwsze doktor postawił dobrą diagnozę, po drugie spowodował, że mogę żyć i nic mnie nie boli. 3 zabiegi zakończyły mój 4 miesięczny koszmar. Dziękuję bardzo za pomoc i polecam Pana doktora.

Aldona

Witam,mam na imię Aldona i jestem mamą sześcioletniego Łukasza. Łukasz od urodzenia choruje na MPDZ oraz cytomegalię wrodzoną. Do Dr. Vela trafiliśmy pierwszy raz w marcu tego roku 2015. Obecnie jesteśmy już po 3 terapiach u doktora. I muszę powiedzieć że efekty które zobaczyliśmy u Łukasza są naprawdę zadowalające. Przed tym jak jeszcze nie znaliśmy doktora Łukasz bardzo krzyczał czasem były to płacze nie do wytrzymania , ataki histerii , spazmatyczne płacze każdego ranka jak się budził. Obecnie łukasz budzi się jako pogodne i uśmiechnięte dziecko bez płaczu co jest właśnie efektem pracy właśnie doktora Vela i jego współpracownicy Lidy. Pozytywne zmainy w Łukaszu zauważaliśmy już po pierwszej terapi u doktora .Super jest też to , że Łukasz stał się wyciszony i chętny do współpracy na zajęciach w przedszkolu. Oj zdarza mu się mieć też gorszy dzień ale nie jest to codziennością jak bywało przed terapiami u doktora Vela i Lidy. łukasz zdecydowanie lepiej się skupia i koncentruje wzrok na przedmiotach, osobach i czynnościach które się przy nim wykonuje. Jednym słowem zachęcam do terapi u Dr. Vela i Lidy. Warto poświęcić ten czas i czekać na pozytywne efekty u swojego dziecka. Dodam jeszcze jedno ,że zarówno Dr Vel jak i Lida są to super ludzie którzy znają się bardzo dobrze na swojej pracy i naprawdę są godni polecenia.:-):-):-)

Pozdrawiamy

Agnieszka Majewska

Nasz Synek Tymon urodził się jako zdrowy maluch, gdy miał jedenaści miesięcy zaczęło nas niepokoić jego zachowanie. Bardzo źle spał, wybudzał się z płaczem, spał z główka odchyloną do tyłu (trwało to od urodzenia), zanikło gaworzenie, nastąpił brak kontaktu wzrokowego, nie reagował na swoje imię ponadto nie nawiązywał relacji z innymi dziećmi, nie sygnalizował swoich potrzeb, nie wskazywał paluszkiem oraz uderzał rączkami w głowę. Rozpoczęliśmy obserwację pod kątem autyzmu. Wprowadzona dieta bez mleczna, bezglutenowa dała poprawę i pomału zaczął do nas „wracać”, jednak nadal nikt nie mógł nam powiedzieć skąd wzięły się te zaburzenia (zatrzymanie) rozwoju, sugerowano nam obserwować Tymona do 2 roku życia. Podczas licznych konsultacji z różnymi specjalistami poruszaliśmy temat złego snu i odchylonej główki usłyszeliśmy, że „dzieci tak mają” lub że to objawy refluksu. Po ukończeniu drugiego roku życia postawiono diagnozę ?całościowe zaburzenia rozwoju ze spektrum Autyzmu?. Zaraz po tym trafiliśmy do dr VEL, który zdiagnozował ściśniecie w odcinku szyjnym kręgów 2 i 3 w skutek szoku okołoporodowego, czego następstwem było niedotlenienie mózgu oraz ucisk na nerwy. Do chwili obecnej Tymon uczestniczył w 3 turnusach i po każdym zachodzą duże zmiany. Powróciła mowa – podczas 2 turnusu Tymon powiedział MAMA i TATA, teraz łączy już dwa wyrazy ? Zaczął być bardzo towarzyski, szuka kontaktu z innymi osobami, pomału zanikają problemy gastrologiczne, zaczyna bawić się „z wyobraźnią” i do tej zabawy wciąga innych, nie ma oznak bólu głowy. ? Efekty mówią same za siebie. Polecamy z całego serca

Anna

Już ponad rok minął od właściwej diagnozy Szymonka, jesteśmy po 8 turnusie z dr Vitaly Velem. Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować dr Vitalemu (…), których innowacyjne metody rehabilitacji i stymulacji przyczyniły się do znacznej poprawy stanu zdrowia Szymcia. Wdzięczność chcieliśmy okazać także założycielom Fundacji „Król i Smok”, oraz wszystkim ich członkom i wolontariuszom za ogromne zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy i chęć bezinteresownej pomocy dzieciakom. Dziękujemy Wam za to, że tak dzielnie towarzyszycie nam w trakcie terapii; rozbawicie wesołą miną, poczytacie bajki… za to, że jesteście z Nami

Danuta

Nasz Sebastian ma stwierdzony „autyzm” jesteśmy na turnusie w Żorach dodam że to dopiero nasz drugi wypad do doktora Vel Vitaly i Lidy. Po tym pierwszym w Szczecinie zaczął wypowiadać słowa pika i pokazywać na piłkę na przejeżdżający samochód nie machał ekstazyjnie rączkami tylko powiedział auto. Nie” wpada” na ścianę jak biegnie, mniej chodzi na palcach . Domaga się pochwały patrzy głęboko w oczy ,lepiej śpi w nocy, nie ma zaparć. Przede wszystkim jest z nim dużo lepszy kontakt więcej rozumie i nareszcie bawi się zabawkami. Dziękujemy!

Ilona

Jestem mamą Adasia chorego na autyzm. Do dr Vela na terapię tkanek miękkich kręgosłupa trafiliśmy ponad rok temu. U synka po trzecim turnusie zauważyliśmy znacznie większe rozumowanie. W ramach kompleksowej terapii Adasiowi pomogła także (jego ulubienica) Lida Isaeva, która zajmuje się rehabilitacją, fizjoterapią, stymulacją mięśni i przewodzeniem nerwowym mięśni artykulacyjnych. Po przez stymulację ośrodków mowy zauważyliśmy u syna pozytywne zmiany. (…) Na turnusach zwykle panuje rodzinna i życzliwa atmosfera. Z moich obserwacji wynika, że dzieci bardzo lubią doktora Vela oraz jego współpracowników. Wspaniałą i zaangażowaną osobą, organizującą turnusy jest p. Aleksandra Uścinowicz.

Bardzo dziękuję za pomoc.

Izabela

No i znowu przyszło nam się chwalić. Wspaniale zaczyna nam się weekend majowy. Jak co dzień odbieram Zuzę ze szkoły, a tam wielkie poruszenie! Zuza pokazała co potrafi! Przeszła sama cała sale gimnastyczną, nie liczyli ale kroków było z 40! Wiec mamy nowy rekord no i pękamy z dumny, że Zuza jest taka dzielna! No i teraz wiemy już na pewno! Terapia u dr Vela to jest strzał w dziesiątkę 🙂

Małgorzata

Witam
Chciałam się pochwalić sukcesami Naszego Adasia.
Przez 2 lata jeździmy do doktora Vela.
Adas nie potrafił przejść sam parę kroków, ba nawet jak szedł za rękę to się wywracał a dziś – sam maszeruje i gra w piłkę 😉 Ci co nas znają potwierdzą 😉
Pozdrawiamy