Lida Isajeva

Fizjoterapeutka zajmująca się elektrofarezą Ratniera, terapią ciepłem, elektrostymulacją oraz masażami i gimnastyką korekcyjną.

Edukacja:
1. Technikum medyczne – pielęgniarstwo
2. Zaporoski Narodowy Uniwersytet – kierunek rehabilitacja, specjalizacja rehabilitacja, fizjoterapia

Przebyte kursy:
1. Obwodowy Szpital Kliniczny w Zaporożu – podwyższenie kwalifikacji w zakresie fizjoterapii
2. Szpital Dziecięcy w Zaporożu, na oddziałach: dziecięcym, chorób neurologicznych, płuc, endokrynologicznym, hematologii, pediatrii, traumatologii, OIOM-ie, patologii noworodków i fizjoterapii – współpraca z każdym z oddziałów (15 lat pracy)

Zabiegi:
Prowadzone przez nią zabiegi fizjoterapeutyczne umożliwiają usprawnienie systemu krążenia, odciążenie i poprawę pracy stawów oraz poprawę w zakresie przewodzenia i regulacji napięcia mięśniowego. Ponadto w swojej pracy stosuje ona autorski masaż artykulacyjny dla dzieci nie mówiących, polegający na stymulacji okolic twarzy w celu pobudzenia mięśni artykulacyjnych i przewodzenia impulsów nerwowych do centralnego ośrodka układu nerwowego.

Najbardziej w swojej pracy ceni kontakt z pacjentami (przede wszystkim dziećmi) i możliwość stopniowego (widocznego) poprawiania stanu ich zdrowia oraz wpływania na zwiększanie jakości ich życia codziennego.